sobota, stycznia 11, 2014

Wyzwanie 28 dni

Dość długo dojrzewałam do podjęcia decyzji o radykalnych zmianach w swoim życiu. Aż wreszcie nadszedł taki dzień, gdzie stwierdziłam, że już czas najwyższy coś z sobą zrobić:) Ciągła praca i brak czasu oraz miłość do słodyczy zrobiły swoje. Nagromadziłam takie zapasy tłuszczu, że starczyłoby na przeżycie zimy stulecia i jeden dzień dłużej. W związku z tym już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie, że jak będę nadal prowadziła taki tryb życia jak obecnie to bardzo źle się to skończy.
 Wzięłam sprawy w swoje ręce i postanowiłam, a w zasadzie rzuciłam sobie wyzwanie 28 dniowe!!!!! :) Tak na początek, bo wiem, że tak naprawdę czeka mnie ok pół roku ciężkiej walki o to aby wrócić do kilogramów sprzed ciąży, a kto mnie zna i widział ostatnio to wie, że ważyłam duuuuuużo mniej:)

Tak czy siak plan mam ambitny: na początek 28 dni diety ok 1500 kcal, 5 posiłków dziennie i codziennie ćwiczenia. Efekt  końcowy to minus 4 kg. Ogłaszam to światu tu i teraz. I nie mam już żadnej wymówki. Czas jak się chce to się znajdzie - i tak ćwiczę  głównie w domu. Do tego zrobiłam zapas sportowych ciuchów, które mają mnie jeszcze bardziej motywować do ćwiczeń:) Wszystko w mojej kolorystyce.

Jeśli chodzi o dietę to poszłam na łatwiznę i zamówiłam dietę z dowozem do domu. Dieta bardzo smaczna, więc jakby coś polecam, choć jest to niezła finansowa masakra. Przez grudzień też się nią karmiłam, ale do tego podjadałam w domu i nie ćwiczyłam, a teraz wprowadzam reżim - zero słodyczy i codziennie ćwiczyć aż stanie się to moim codziennym fajnym nawykiem.  Nie mają to być katusze na siłowni bo tego nie lubię, ale najróżniejsza aktywność. Od Chodakowskiej, ćwiczeń najróżniejszych  z YT do biegania i szybkich marszów. Czyli różnorodnie :)
Tym razem mam ogromne przeczucie, że  wreszcie mi się uda, mam wszelkie narzędzia aby się udało, więc nie mam już ani jednej wymówki:)))))
Trzymajcie kciuki!
 Dziś już 2 dzień praktycznie za mną - miodzio!

  8 komentarzy:

Daria Szcześniak pisze...

Uda się! Żeby było raźniej do kawy będę przynosiła jabłka, gruszki i marchewki :)

Gosia Michalak pisze...

oł jes! <3

CHOCOLATE pisze...

Na pewno się uda Gosiu :D. Myślę, że ten rok jest najlepszym rokiem na odchudzanie dla nas:D Polecam ważyć się raz w tygoniu i absolutnie nie codziennie :D.
Trzymam kciukasy tak mocno jak się da:D

Sylwia

Anonimowy pisze...

trzymam kciuki, ja od wczoraj na diecie dąbrowskiej,napiszesz co to za ciuszki i wieszak? powodzenia

Mia Magdalena pisze...

powodzenia! napewno się uda :)trzymam kciuki!

Gosia Michalak pisze...

Ciuchy wszystkie z Decatlonu - większość po przecenie, a wieszak zamawiany u stolarza - projekt własny! :)

Fuerto pisze...

Witaj
Trzymam kciuki.
Ja również startuję z dietą ( NŻT)
W zeszłym roku się udało.Ale zostało jeszcze tu i ówdzie :)
Pozdrawiam

Kecaj pisze...

Gosia trzymam haluksy od lewej stopy. Jak chcesz to mogę z Tobą poćwiczyć, już mam siłę :)